پایگاه خبری خانه فوتبال:

مدیران خودرو یک شرکت بین المللی است که توانسته جایگاه ویژه ای در صنعت و بازار خودرو ایران به دست آورد.مدیران خودرو شبکه ای متشکل از بیش از ۱۴۰ نمایندگی در سرتاسر کشور راه اندازی نموده است. تاکنون بیش از دویست هزار مصرف کننده در کشور محصولات مدیران خودرو را انتخاب کرده اند.شرکت مدیران خودرو درصدد است تا با ارئه مدل های کم مصرف، ایمن، زیبا و متنوع  و همینطور از هر نظر مناسب برای سلایق مختلف مشتریان، پاسخی ایده ال برای خواسته های آنها داشته باشد و در عمل شعار مدیران خودرو ایده ال را محقق نماید.

مقاومت مشکوک مدیران خودرو از تحویل خودرو به خریداران

مدیران خودرو با وجود دریافت کامل وجه برخی متقاضیان تیگو هشت پرومکس و همچنین باوجود صدور سند، پلاک و بیمه‌نامه برای این خودروها، این خودروها را تحویل مشتری نمی‌دهد.
به گزارش مشرق، تعدادی از خریداران خودروهای شرکت مدیران خودرو در تماس با خبرگزاری فارس اعلام کرده‌اند که این شرکت ‌باوجود آنکه وجه خرید خودرو را به طور کامل از آنها دریافت کرده است، کارت و پلاک خودرو حتی بیمه‌نامه آن هم‌ صادر شده است، اما نسبت به تحویل خودرو اهتمامی ندارد و موجب نگرانی و ‌سرگردانی مشتریان خود شده است.

یکی از این خریداران گفت: در نوبت اول عرضه خودرو از طریق سامانه یکپارچه که در اسفند ۱۴۰۱ انجام شد، ‌ برای خرید تیگو ۸ پرومکس ثبت‌نام کردیم و در نوبت تحویل خودرو قرار گرفتیم، در اواخر فروردین امسال نیز پیامکی از سوی خودروساز برای مراجعه به نمایندگی و واریز وجه دریافت کردیم، ‌بعد از دریافت پیامک به نمایندگی مراجعه و مبلغی حدود ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای خرید خودرو مذکور پرداخت کردیم، ‌بعد از انجام این مراحل، به ما ‌اعلام شد که خودرو حداکثر ظرف یک ماه تحویل داده خواهد شد، اما برخلاف انتظار و با گذشت بیش از ۳ ماه از زمان تکمیل وجه، هنوز خودرویی‌ تحویل داده نشده است.

‌نکته دیگری که درباره روند خلاف قانون شرکت مدیران خودرو قابل تأمل است، این است که مشتریان برگه سند، کارت خودرو ‌و همچنین بیمه‌نامه ‌خودرویی را که هنوز تحویل نگرفته‌اند، دریافت کرده‌اند؛ یکی از متقاضیان خودروهای مدیران خودرو در این‌باره گفت: چند روز پس از اینکه واریز وجه خرید خودرو (تیگو ۸ پرو مکس) را انجام دادم، از طریق پیامک متوجه شدم که کارت بیمه برای خودرویی که هنوز تحویل نگرفته‌ام، صادر شده است. همچنین پس از چند روز نیز سند سبز خودرو را از طریق پست دریافت کردم در حالی که خودرویی تحویل نگرفته‌ام.

به گفته این مشتری مدیران خودرو، ‌با توجه به این اتفاقات با نمایندگی مرکزی مدیران خودرو تماس گرفته و علت را جویا شدم که در پاسخ اعلام کردند «خودروها مشکل خروج از گمرک دارند».

به گفته این خریدار خودرو، نمایندگی مدیران خودرو به وی اعلام کرده است که مجوز گمرک برای ورود این خودرو به کشور صادر نشده است و به همین دلیل فعلا امکان تحویل این خودروها به مشتریان وجود ندارد.

* مدیران خودرو برای اجرای مصوبه شورای رقابت مقاومت می‌کند

این خریدار با بیان اینکه ظاهرا مشکل اصلی خودروساز در عدم تحویل خودرو قیمت خودرو است، بیان داشت: پیامک واریز وجه خودرو اواخر فروردین امسال ارسال شد و در آن زمان نسبت به واریز مبلغ حدود ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به حساب خودروساز اقدام کردیم؛ شورای رقابت در اواسط اردیبهشت قیمت خودروهای مونتاژی را اعلام کرد و قیمت مصوب شورای رقابت برای این خودرو یک میلیارد تومان کمتر از قیمت کارخانه‌ای این خودرو بود و لذا خودروسازان در همان زمان مخالفت خود را با قیمت‌های مصوب اعلام کردند، اما با وجود انتقاد نسبت به قیمت‌ها از سوی وزارت صمت مکلف شدند تا نسبت به عرضه خودرو با قیمت‌های مصوب اقدام کند، با این شرایط در حال حاضر با گذشت بیش از ۳ ماه از واریز وجه به حساب خودروساز نه تنها خودرویی تحویل نگرفته‌ایم، بلکه معلوم نیست که چه زمانی خودروساز نسبت به تحویل خودروها اقدام می‌کند.

وی اظهار داشت: این‌ در حالی است که همین خودروساز به مشتریانی که به‌صورت مستقیم به نمایندگی مراجعه کنند همین خودرو را به قیمت حدود ۳ میلیارد تومان می‌فروشد و تحویل می‌دهد، بنابراین به نظر می‌رسد خودروساز مشکلی برای تحویل خودرو ندارد، اما تمایلی به اجرای مصوبه شورای رقابت ندارد، زیرا براساس مصوبه ۱۶ اردیبهشت قیمت این خودرو نسبت به قیمت کارخانه‌ای حدود یک میلیارد تومان کاهش یافت و براساس مصوبه خودروساز باید هم خودرو به مشتری تحویل دهد و هم یک میلیارد تومان پول به مشتریان بازگرداند.

* مدیران خودرو خودروی پلاک‌شده خریدارن را چرا گرو گرفته است؟ ‌

این مشتری مدیران خودرو گفت: الان مسأله مهم‌تر این است که به هر حال وقتی کارت، بیمه‌نامه و پلاک برای خودرویی صادر می‌شود، این خودرو وجود خارجی در کشورمان داشته است که پلاک ملی شده است، اما اینکه نمایندگی به ما می‌گوید صبر کنید تا خودروی شما برسد، منطقی نیست، سوال من این است که خودرویی که توسط نیروی انتظامی پلاک و به نام خریدار شده و بیمه آن صادر شده است، ‌چرا در انبارهای مدیران خودرو مانده است؟ الان دو موضوع قابل توجه است یکی اینکه زمان یک ساله بیمه‌نامه ‌این خودرو در حال طی شدن است و دیگر آنکه‌ اگر با این خودرو تخلفی رخ دهد، درواقع منِ مالک طبق قانون مقصر هستم در حالی که خودرویی را هم تحویل نگرفته‌ام.

 صدور پلاک و بیمه‌نامه برای خودروهایی که هنوز از گمرک خارج نشده‌اند/ تیگو هشت‌های فروخته شده کماکان در منطقه آزاد بم‌

پس از این تماس‌هایی که ‌خریداران مدیران‌خودرو داشتند و برای پیگیری این تخلف مطالبه‌گری کردند، خبرنگاران موضوع را با روابط عمومی مدیران خودرو مطرح کردند و خواستار ارائه توضیحات از سوی این مونتاژکار شدند، اما ‌وجود گذشت چندین روز، هیچ پاسخی در این رابطه از سوی این خودروساز ارائه نشد.

پیگیری ها از ‌نمایندگی‌های‌ شرکت مدیران خودرو ادامه یافت که یکی از متصدیان فروش در این‌باره گفت:‌ مجوز گمرک این خودروها هنوز صادر نشده بنابراین پیمانکار اجازه ورود این خودرو را ندارد.

این متصدی فروش مدیران‌خودرو در پاسخ به اینکه‌ خودروی مونتاژی تولید داخل باید چه مجوزی برای واردات از گمرک دریافت کند؟ ‌ گفت: کارخانه‌ تیگو ۸ پرومکس در منطقه آزاد بم واقع شده است، بنابراین برای ورود این خودرو به سرزمین اصلی، باید مجوز گمرک صادر شود که مدتی صدور این مجوزها با مانع همراه بود، اما اخیرا موانع آن حل شده و احتمالا به مرور عرضه این خودروها به مشتریان از ابتدای هفته آینده آغاز می‌شود.

شورای رقابت پس از اینکه بازار خودروهای مونتاژی را انحصاری تشخیص داد، برای اولین بار در سال جاری به موضوع قیمت‌گذاری خودروهای مونتاژی ورود کرد، بطوری که در اواسط اردیبهشت امسال قیمت ۱۷ خودروی مونتاژی را مصوب و ابلاغ کرد.

در مصوبه نخست قیمت خودروهای مونتاژی قیمت خودروها بین ۱۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان نسبت به قیمت کارخانه‌ای این خودروها کاهش داشت، به همین دلیل این قیمت‌ها مورد انتقاد خودروسازان قرار گرفت.

اگرچه وزارت صمت با برگزاری جلساتی این خودروسازان را مکلف به اجرایی کردن قیمت‌های مصوب شورای رقابت کرد، اما هیچکدام از خودروسازان مونتاژکار نسبت به عرضه خودرو به این قیمت‌ها اقدام نکردند.

اخیرا و در ۱۷ تیرماه نیز شورای رقابت برای دومین بار نسبت به قیمت‌گذاری خودروهای مونتاژی اقدام کرد و مصوبه آن را در روز ۱۸ تیرماه ابلاغ کرد که در این مصوبه قیمت تعدادی از خودروها برای اولین بار اعلام شد و قیمت تعدادی از خودروها نیز نسبت به مصوبه نخست افزایش یافت.

در مصوبه ۱۶ اردیبهشت شورای رقابت قیمت تیگو ۸ پرومکس ۱۴.۸۳۲.۷۵۹.۹۸۱ ریال و در مصوبه ۱۷ تیرماه قیمت این خودرو ۲۱.۱۶۸.۲۸۶.۱۷۳ ریال تعیین شد.

آریزو ۶ جی‌تی مدیران خودرو به بازار می‌آید|معرفی پرشتاب‌ترین سدان چینی در ایران

به گزارش تجارت‌نیوز، آریزو ۶ در ابتدای ورودش به بازار، به‌عنوان فیس‌لیفتی از آریزو ۵ شناخته می‌شد. حال اما مدیران خودرو قصد دارد نسخه جدید را با ظاهر و مشخصات فنی متفاوت‎‌تر تحت برند فونیکس و با نام آریزو ۶ جی تی، وارد بازار کند.
در واقع این سدان، فیس‌لیفت آریزو 6 پرو محسوب شده که در چین با نام آریزو 5 پلاس شناخته می‌شود و با ورودش به بازار ایران، رقیبی مستقیم برای KMC J7 کرمان موتور به شمار می‌آید.

مدیران خودرو

 

مشخصات فنی

طبق اخبار منتشر شده، آریزو ۶ جی تی قرار است با پیشرانه تیگو ۸ پرو در بازار کشور عرضه شود.

این پیشرانه 1.6 لیتری چهار سیلندر، با تکنولوژی TGDI قادر به تولید حداکثر 197 اسب‌بخار قدرت و 290 نیوتن‌متر گشتاور بوده که از طریق یک گیربکس 7 سرعته دوکلاچه تر (WDCT) وظیفه انتقال قدرت را به چرخ‌ها دارد.

معمولا سدان‌های چینی که در بازار کشور وجود دارند، حداکثر قدرت تولیدی‌شان به حدود ۱۵۰ اسب‌بخار می‌رسد و درصورتی که آریزو ۶ جی تی با این پیشرانه عرضه شود، به یکی از پرقدرت‌ترین سدان‌ها در بین مونتاژی‌های کشور مبدل می‌شود.

به‌طوری که طبق اعلام کارخانه، شتابی معادل با ۶.۸ ثانیه خواهد داشت که رقم بسیار خوبی است. البته تمامی اعداد و ارقام اعلامی تا زمانی که خودرو به‌صورت تولید انبوه در اختیار مشتری قرار نگرفته و تست نشده باشد، قابل اعتماد نخواهند بود.

طراحی ظاهری

سدان کامپکت آریزو ۶ جی تی، طراحی خشن‌تر و اسپرت‌تری نسبت به نسل‌های قبلی خود تجربه کرده است.

مدیران خودرو

وقتی که به بخش جلویی این خودرو دقت کنید، شما را یاد طراحی لکسوس LX570 های نسل جدید می‌اندازد. چراکه طراحی بسیار بزرگ جلوپنجره و حتی دی‌لایت چراغ‌ها، شباهت بسیاری به این شاسی‌بلند ژاپنی دارد.

از نمای جانبی، همان خطوط طراحی آریزو ۵ را مشاهده می‌کنیم. البته چراغ‌های برآمده عقب به‌همراه رینگ‌های آلیاژی ۱۷ اینچی، اندکی آن‌را متفاوت‌تر از برادران خود نشان می‌دهد.

کمپانی چری برای بخش عقب این خودرو از همان خط طراحی آریزو ۸ الهام گرفته است. به‌طوری که طرح چراغ‌های یکپارچه عقب به‌همراه اگزوز دو لولی که در هر دوطرف سپر کار شده، شباهت بسیاری به این خودرو دارد.

از لحاظ ابعاد، چری آریزو ۶ جی تی دارای ۴۷۱۰ میلی‌متر طول، ۱۸۲۹ میلی‌متر عرض و ۱۴۹۰ میلی‌متر ارتفاع است.

طراحی داخلی

با ورود به داخل کابین آریزو ۶ جی تی، مهم‌ترین تفاوت آن با آریزو ۶ قبلی آشکار می‌شود. نمایشگر مرکزی و پشت‌آمپر که قبلا به‌صورت جداگانه قرار گرفته بود، در مدل جدیدتر به‌صورت دو نمایشگر یکپارچه طراحی شده که هر کدام اندازه ۱۰.۲۵ اینچی دارند. در باقی بخش‌های کابین تقریبا هیچ تفاوتی با آریزو ۶ پرو به‌چشم نمی‌خورد.

همچنین به‌احتمال قوی، تریم داخلی مدل جدید به‌صورت دو رنگ قرمز و مشکی باشد که حالت اسپرت‌تری به داخل خودرو دهد.

مدیران خودرو

آپشن‌ها و امکانات

آریزو ۶ جی تی مجهز به آپشن‌هایی همچون کروزکنترل تطبیقی، سیستم هشدار رانندگی بین خطوط، رادار تابلو خوان، رادار نقطه کور، دوربین ۳۶۰ درجه، هشدار برخورد از عقب، گرم‌کن صندلی‌های جلو است.

البته آپشن‌های فوق مربوط به نسخه‌های موجود در بازار چین بوده و احتمالا تعداد این امکانات در مرحله مونتاژ، کم یا زیاد شود.

قیمت آریزو ۶ جی تی

مدیران خودرو

شرکت فونیکس که زیرمجموعه مدیران خودرو است، فعلا برنامه‌ای مبنی بر عرضه آریزو ۶ جی تی اعلام نکرده اما این خودرو در بازار چین و با پیشرانه ضعیف‌تر، قیمتی بین ۷۹ هزار و ۹۰۰ تا ۱۰۹ هزار و ۹۰۰ یوآن دارد.

با نرخ فعلی تبدیل یوآن به دلار، قیمت آن چیزی در حدود ۱۱ هزار و ۲۲۰ دلار تا ۱۵ هزار و ۴۳۰ دلار خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: