پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت خودرو دوباره عجیب شد.قیمت خودرو سوال برانگیز است.قیمت خودرو مصرف گنندگان را گیج کرده است. قیمت خودرو با یک تنش منفجر می شود.قیمت خودرو مردم را به خودرو دارشدن ناامید کرده بود.

قیمت خودرو امروز 9 مرداد 1402 پس از یک صعود عجیب دوباره آرام گرفت. اکثر محصولات نوسانی نداشتند و تعداد اندکی، افت و خیز بسیار کمی را تجربه کردند. در حال حاضر بیشتر فعالان بازار در سردرگمی هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت خودرو امروز 9 مرداد 1402 پس از یک روز پرتلاطم، دوباره آرام گرفت. بسیاری بر این باور بودند که بازار خودرو پس از رشدی که روز گذشته تجربه کرد، یک روند صعودی دیگری را آغاز کرده که با ثبات قیمتی که امروز اکثر محصولات داشتند، ثابت شد این سناریو محلی از اعراب ندارد.

افزایش قیمتی که بازار روز گذشته شاهد آن بود را می‌توان ناشی از افت پیوسته نرخ‌ها طی روزهای گذشته دانست. به نوعی بازار نیاز به استراحت و تعدیل قیمت‌ها پیدا کرده بود و با افزایش روز یکشنبه و ثبات قیمتی در چند روز بعدی، می‌تواند تا حد بسیاری این نیاز بازار را برطرف سازد.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز نیز روند با ثباتی را طی کرد.

قیمت خودروهای داخلی امروز دوشنبه 9 مرداد 1402

قیمت خودروهای داخلی امروز در اغلب موارد با ثبات دیده می‌شود. همچنین تعداد بسیار کمی از محصولات، افزایش یا کاهش بسیار اندکی را تجربه کردند.

کوئیک دنده‌ای S از هاچ‌بک‌های ارزان قیمت بازار به شمار می‌رود که نسبت به روز گذشته حدود یک میلیون تومان افزایش قیمت داشته و به نرخ 349 میلیون تومان رسیده است.

شاهین G لوکس‌ترین خودوری تولیدی سایپا محسوب می‌شود که از آغاز بازار بر خلاف کوئیک S، با کاهش یک میلیون تومانی خود را به قیمت 554 میلیون تومان رساند.

سمند سورن پلاس که رکورددار افزایش قیمت طی یک روز گذشته بود، تنها توانست با پنج میلیون تومان صعود، به نرخ 565 میلیون تومان معامله شود.

پژو 207i دنده دستی که روز گذشته حدود هفت میلیون تومان افزایش قیمت تجربه کرده بود، امروز 4 میلیون تومان کاهش داشته و به قیمت 621 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت خودرو

قیمت خودروهای مونتاژی امروز دوشنبه 9 مرداد 1402

وضعیت قیمت خودروهای مونتاژی نسبت به داخلی‌های بازار، بسیار آرام‌تر است؛ طوری‌که اکثر محصولات در ثبات کامل به سر می‌برند و برخی دیگر، افزایش اندکی تجربه کردند.

جک J4 آپشنال جزو ارزان‌ترین خودروهای مونتاژی بازار دسته بندی می‌شود که برخلاف افزایش 15 میلیونی روز گذشته، امروز تغییری نداشت و به قیمت 735 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

آریزو 5IE توربوشارژ جدید از سدان‌های مونتاژی مدیران خودرو بوده که پس از 35 میلیون تومان صعود قیمتی در روز گذشته، امروز تصمیم به تغییر قیمت نداشته و با همان نرخ یک میلیارد و 160 میلیون تومانی معامله ‌می‌شود.

تیگو 7IE با مدل 1402 از کراس‌اوورهای مدیران خودرو، امروز حدود 10 میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرده و به نرخ یک میلیارد و 480 میلیون تومان رسیده است.

هایما S5 دنده اتوماتیک نیز که جزو معدود خودروهای مونتاژی ایران خودرو به شمار می‌رود، با 20 میلیون تومان افزایش نرخ نسبت به روز گذشته، به نرخ یک میلیارد و 220 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

اما رکورددار افزایش قیمت‌ها مربوط به فیدلیتی پرایم 5 نفره بوده که از محبوب‌ترین کراس‌اوورهای بهمن موتور نیز به شمار می‌رود. این خودرو امروز با 30 میلیون تومان رشد قیمت توانست به مبلغ یک میلیارد و 620 میلیون تومان معامله شود.

قیمت خودرو

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

براساس پیش‌بینی ابتدای هفته تجارت‌نیوز، احتمالاً نوسان چشم‌گیری حداقل تا یک ماه آینده در بازار خودرو صورت نگیرد و همچنان فضای سردرگمی بر بازار حاکم باشد.

البته باید در نظر داشت که سرعت گرفتن واردات خودرو، تغییر ناگهانی نرخ ارز و افزایش تقاضا در بازار، می‌تواند این پیش‌بینی را زیر سوال برده و نوسانات قیمتی را بیشتر کند.

ابلاغ قانونی که می تواند قیمت خودرو را در بازار به شدت کاهش دهد

رئیس جمهور، قانونی که می تواند قیمت خودرو را به شدت کاهش می دهد را جهت اجرا به وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت کشور ابلاغ کرد.

پس از تصویب "قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی صنعت خودرو"، رئیس جمهوری، مجوز واردات خودروهای کارکرده با عمر حداکثر پنج سال را جهت اجرا به وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت کشور ابلاغ کرد.

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی "قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی صنعت خودرو" را که در جهت اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی را که در جلسه علنی ۲۸ خرداد ۱۴۰۲ مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۱۴ تیر ۱۴۰۲ به تایید شورای نگهبان و طی نامه شماره ۸۸۴-۱۱/۳۳۵۵۳ تاریخ ۲۸ تیر ۱۴۰۲ مجلس شورای اسلامی واصل شده است، را جهت اجرای واردات خودروهای کارکرده با عمر حداکثر پنج سال را به وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین وزارت کشور ابلاغ کرد.

قیمت خودرو

قیمت خودرو

ماده واحده - سه ماده به عنوان مواد (۱۱) تا (۱۳) به قانون ساماندهی صنعت خودرو مصوب ۲۶ آبان ۱۴۰۰ و اصلاحات بعدی آن به شرح ذیل الحاق می‌شود:

ماده -۱۱ به منظور تنظیم بازار خودرو واردات خودروهای کارکرده مجاز است.

تبصره ۱- برای واردات این خودروها انتقال فناوری موضوع بند (۲) و نیز اجرای بند (۳) ماده (٤) این قانون لازم‌الرعایه نیست.

تبصره ۲- آیین‌نامه اجرائی این ماده مشتمل بر مواردی از جمله نحوه تأمین ارز مورد نیاز و حمایت از تولید داخل ضوابط فنی این خودروها، عمر (کمتر از پنج سال در زمان ورود به گمرک و نحوه احراز آن‌ها و شرایط واردات توسط اشخاص حقیقی و حقوقی به پیشنهاد وزارت، صنعت معدن و تجارت با همکاری بانک مرکزی جمهوری اسلامی، ایران گمرک جمهوری اسلامی، ایران سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان ملی استاندارد ایران ظرف یک ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون، تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد. وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است گزارش عملکرد این ماده را هر شش ماه به کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ارسال کند.

ماده ۱۲ تبصره (٦) ماده واحده قانون چگونگی محاسبه و وصول حقوق گمرکی، سود بازرگانی و مالیات انواع خودرو و ماشین‌آلات راهسازی وارداتی و ساخت داخل و قطعات آن‌ها مصوب دوم دی ماه ۱۳۷۱ به شرح زیر اصلاح و تبصره (۸) ماده واحده مذکور حذف می‌شود:

تبصره ٦- ارزش ماشین‌آلات راهسازی و خودروهایی که ورود آن‌ها به کشور مجاز است (اعم از نو یا کارکرده) هر سال پس از بررسی مستندات قابل دسترس، از جمله قیمت شرکت‌های تولیدکننده  یا قیمت نمایندگی‌های اصلی در کشورهای ثالث یا قیمت بازار (در خصوص ماشین‌آلات و خودروهای کارکرده) توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت با هماهنگی گمرک جمهوری اسلامی ایران تعیین می‌شود و مبنای محاسبه حقوق ورودی از جمله حقوق و عوارض گمرکی و سود بازرگانی قرار می‌گیرد.

ماده ۱۳- استفاده از استانداردهای ملی کشور  یا استانداردهای کشور مبدأ تولیدکننده برای خودروهای وارداتی موضوع این قانون با تأیید سازمان ملی استاندارد ایران و سازمان حفاظت محیط زیست امکان پذیر است.

قانون فوق مشتمل بر ماده واحده که گزارش آن توسط کمیسیون صنایع و معادن به صحن علنی تقدیم شده بود پس از تصویب در جلسه علنی روز یکشنبه ۲۸ خردادماه ۱۴۰۲، مجلس در تاریخ  ۱۴ تیر ۱۴۰۲ به تأیید شورای نگهبان رسید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: