پایگاه خبری خانه فوتبال:

ایران خودرو بزرگترین خودروساز ایران و خاورمیانه است.ایران خودرو با نام ایران ناسیونال آغاز به کار کرد.ایران خودرو انواع خودروهای بنزینی و دیزلی سبک و سنگین را تولید می کند.ایران خودرو سعی در بروز رسانی تولیدات دارد. ایران خودرو نبض بازار را کنترل می کند.

فوری|آغاز فروش فوری جدید ایران خودرو

در اطلاعیه ایران‌خودرو آمده است:
به اطلاع عموم متقاضیان محترم و نمایندگی‌های مجاز میرساند، شرکت ایران خودرو در راستای ایجاد امکان ثبت نام و فرصت برابر برای همه متقاضیان خودرو و ایجاد سازوکار شناسایی و عرضه خودرو به مصرف‌کنندگان واقعی طرح فروش نقدی و اقساطی وانت آریسان ۲ دوگانه‌سوز، بدون کنترل پلاک فعال و ثبت‌نام‌های قبلی با موعد تحویل حداکثر ۲۰ روزه را با شرایط جدول ذیل ارائه می‌نماید:

قیمت و شرایط طرح فروش نقدی و اقساطی وانت آریسان

در این طرح قیمت خودرو به صورت قطعی و بر اساس قیمت مصوب زمان ثبت نام می‌باشد و مبالغ ودیعه اولیه و چک‌های اقساط به شرح جدول است. در این طرح صرفاً چک صیاد بنفش از متقاضی و یا شخص ثالث دریافت می‌گردد و وضعیت اعتباری سفید صادر کننده چک از طریق سامانه بانک مرکزی مورد نیاز می‌باشد.
مهلت ثبت نام در طرح فروش نقدی و اقساطی وانت آریسان
ایران خودرو

زمان شروع طرح فروش نقدی و اقساطی وانت آریسان از روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۷/۱۹ بوده و تا تکمیل ظرفیت ادامه خواهد داشت.

گفتنی است، وانت آریسان۲ ایران‌خودرو دوگانه‌سوز دارای موتور قوی XU ۷ P-CNG، گیربکس تقویت شده BE، شاسی یک‌پارچه با کابین بار مجزا، زاپاس‌بند زیر کابین بار در انتهای خودرو، مخزن گاز ۷۵ لیتری و باک بنزین ۴۰ لیتری و افزایش شتاب در کنار کاهش مصرف است.

ایران خودرو تفاوت‌های فنی وانت آریسان 2 نسبت به نسل قبلی آن چیست و نسخه جدید این خودروی تجاری تا چه حد از نظر فنی بهبود یافته است؟

وانت آریسان یکی از پر حاشیه‌ترین خودروهای تولید شده توسط شرکت ایران خودرو است. این وانت مدتی پس از توقف تولید پیکان وانت و با چهره‌ای مشابه با پژو 405 تولید شد. در واقع آریسان همان پژو روآ بود و از نظر فنی تفاوت چندانی با پیکان نداشت.

آریسان در ابتدای عرضه با مشکلات عجیبی مواجه شد که بزرگترین آنها را باید شکست شاسی و نصف شدن آریسان به دو قسمت مساوی دانست. ایران خودرو سعی کرد تا با تقویت شاسی و بهبود کیفیت و وزن مواد به کار رفته در فرایند تولید آریسان، مشکلات را بر طرف کند. اما کار از کار گذشته بود و مشاهده مشکلات جدید فنی و عملکرد نامطلوب این وانت در حمل بار موجب شد که علی‌رغم قیمتی کمتر نسبت به وانت نیسان، مشتریان خرید محصول زامیاد را ترجیح دهند. همچنین قیمت مناسب و عملکرد بهتر وانت پراید باعث شد که آریسان عملاً قافیه را باخته و در میان رقبا حرفی برای گفتن نداشته باشد.

تفاوت آریسان 2 با آریسان 1

ایران خودرو

عدم موفقیت ایران خودرو در زمینه تولید و عرضه خودروی تجاری در رسته پایین بازار خودرو با مدل آریسان، سبب شد که این شرکت یکبار دیگر شانس خود را امتحان کرده و این بار با آریسان 2 برای سایر رقبا خطر ساز شود. اما واقعاً آریسان 2 چه تفاوتی نسبت به نسل قبلی خود دارد و آیا بهتر از قبل شده است؟ در این مورد باید موتور جستجوگر خود را روشن کرده و کمی به اعداد و ارقام منتشر شده در مورد این خودروی تجاری توجه کنیم.

براساس اطلاعات منتشر شده توسط ایران خودرو، حجم پیشرانه وانت آریسان 2 به 1761 سی‌سی رسیده و این در حالی بود که نسل قبلی موتوری با حجم 1696 سی‌سی را در اختیار داشت. این افزایش حجم به ظاهر ناقابل، باعث می‌شود که آریسان 2 به جای قدرت 87 اسب بخار در نسل قبلی، اکنون  96,5 اسب بخار قدرت داشته باشد و ما شاهد افزایش 11 تا 12,5 درصدی توان پیشرانه هستیم. علاوه بر این، گشتاور آریسان 2 به عدد 146 نیوتن متر رسیده و این مقدار در نسخه قبلی 140 نیوتن متر بود و در این زمینه هم ایران خودرو موفق به بهبود 4,3 درصدی عملکرد موتور شده است.

استاندارد آلایندگی نسل قبلی آریسان یورو 4 بود و حالا این خودرو با استاندارد آلایندگی یورو 5 عرضه شده و به جای مصرف سوخت ترکیبی 10,5 لیتر در ازای هر 100 کیلومتر پیمایش، تنها 8,2 لیتر سوخت مصرف کرده و در واقع میزان مصرف سوخت این خودرو 22 درصد کاهش یافته است.

مالکان آریسان از لرزش میل گاردان و صدای دیفرانسیل این خودرو شکایت داشتند و ایران خودرو در آریسان 2 با حذف دیفرانسیل و گاردان موفق به حذف لرزش و نویز اضافی شده است.

مخزن سوخت نسخه دوگانه سوز آریسان 75  لیتر حجم دارد و این رقم در نسل قبلی 70 لیتر بود. همچنین ظرفیت باک بنزین در نسخه جدید از 52 لیتر به 40 لیتر رسیده و علت آن را باید انتقال جای تایر یدک از داخل کابین به زیر اتاق بار خودرو دانست.

حداکثر سرعت آریسان از 160 کیلومتر در ساعت و با 6 درصد افزایش در نسخه جدید به 170 کیلومتر در ساعت رسیده و شتاب صفر تا 100 آن با بهبود 14 درصدی از 16 ثانیه به 13,8 ثانیه رسیده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: