پایگاه خبری خانه فوتبال:

صعود دوباره قیمت خودرو.قیمت خودرو سوال برانگیز است.قیمت خودرو مصرف گنندگان را گیج کرده است.قیمت خودرو مدتی کاهشی بود.قیمت خودرو عجیب شد.

قیمت خودرو نسبت به روز گذشته افزایش پیدا کرده است. این چهارمین روز متوالی صعود قیمت خودروهای داخلی در این هفته است. قیمت‌ محصولات ایران خودرو نسبت به دو روز گذشته تا ۶۰ میلیون هم افزایش پیدا کرده است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ به ۴۵۵ میلیون رسیده است که نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است. این خودرو طی دوماه گذشته گذشته ۱۶۰میلیون ارزان شده است. مدل ۱۴۰۱ این خودرو ۴۸۵ میلیون تومان است که نسبت به دو روز گذشته ۱۰ میلیون گران شده است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ نیز به ۵۵۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۱۰ و دو روز گذشته ۳۵ میلیون بالا رفته است.

قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی مدل ۱۴۰۲ هم ۶۶۰ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ۱۰ و دو روز گذشته ۵۵ میلیون گران شده است و طی۱۱ روز گذشته ۱۳۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دنده ای پانوراما مدل ۱۴۰۲ امروز ۶۹۰ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ۱۰ و دو روز گذشته ۴۵ میلیون گران شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۱ امروز ۸۳۰ میلیون تومان است که طی روز گذشته ۱۰ و دو روز گذشته ۲۵ میلیون تومان گران شده است.این خودرو تقریبا ۳۹ روز گذشته ۱۱۵ میلیون ارزان شده است. مدل ۱۴۰۲ این خودرو ۸۶۰ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون گران شده است. این مدل طی یک ماه گذشته ۷۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا اتوماتیک ۱۴۰۱ ، ۸۰۰ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ۱۰ و دو روز گذشته ۴۰ میلیون بالا رفته است. تارا اتوماتیک صفر ۱۴۰۲ هم ۸۳۰ تومان قیمت خورده است که ۱۰ میلیون طی یک روز و ۳۰ میلیون افزایش را طی دو روز به ثبت رسانده است. این مدل در ۱۷ روز گذشته ۴۰ میلیون تومان ارزان شده است.

قیمت تارا دنده ای۱۴۰۲ هم به ۶۸۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۱۵ و دو روز گذشته ۴۵ میلیون گران شده است و طی ۴۹ روز گذشته ۱۳۰میلیون ارزان شده است.

قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس مدل ۱۴۰۲ به حوالی ۸۶۵میلیون تومان رسیده است که به معنای افزایش ۴۵میلیونی طی دو روز گذشته و کاهش ۱۲۰ میلیونی طی دو ماه گذشته است.

قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ هم به ۶۱۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به دو روز گذشته ۳۰ میلیون گران شده است و طی ۶۹ روز گذشته ۱۹۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت رانا پانوراما پلاس مدل ۱۴۰۱ به ۵۴۰ میلیون تومان رسیده است که طی دو روز گذشته ۳۰ میلیون ارزان شده است و طی ۱۶ روز گذشته ۱۵ میلیون کاهش یافته است. رانا پلاس پانوراما ۱۴۰۲ نیز۵۶۰میلیون تومان که دو روزه ۶۰ میلیون تومان گران شده است.

قیمت رانا پلاس مدل ۱۴۰۱ هم ۴۸۰ میلیونی شده است که طی دو روز گذشته ۳۰ میلیون گران شده است.

قیمت سمند EF۷ مدل ۱۴۰۱ حوالی ۵۵۰میلیون تومان است که طی دو روز گذشته ۵ میلیون تومان افزایش داشته است.

قیمت سمند سورن پلاس بنزینی مالتی مدیا مدل ۱۴۰۱ هم ۵۶۰ میلیونی شده است که نسبت به دو روز گذشته ۵میلیون افزایش داشته است. این خودرو طی ۹ روز گذشته ۵۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو پارس LX مدل ۱۴۰۲ نیز ۶۲۰ میلیون اعلام شده است که طی دو روز گذشته ۲۵ میلیون گران شده است.

قیمت پژو پارس XU۷P مدل ۱۴۰۲ نیز ۵۱۵ میلیون تومان شده است که نسبت به دو روز گذشته ۲۰ میلیون گران شده است. پژو پارس ELX-TU۵ مدل ۱۴۰۱ نیز به ۷۰۵ میلیون تومان رسیده است که طی دو روز ۲۵ میلیون بالا رفته است و گران ترین مدل پژو پارس است.

قیمت پژو ۴۰۵ SLX مدل ۱۴۰۰ نیز با افزایش ۱۰ میلیونی به روز شد و ۵۳۰ میلیون تومان است.

تغییرات قیمت تحویلی ایران خودرو در تابستان

ایران خودرو قیمت هایما S۵را ۹۸۲ میلیون و ۶۸۹ هزار تومان، هایما S۵ را ۱ میلیار و۷ میلیون تومان و وانت دوگانه سوز آریسان را ۳۸۳ میلیون تومان تعیین کرده است.
به گزارش اقتصاد آنلاین،  روز گذشته ایران خودرو لیست جدید قیمت کارخانه‌ای محصولات خود ویژه تیرماه ۱۴۰۲ را اعلام کرد که در این لیست قیمت دنا پلاس با کاهش ۶۱ میلیون تومانی ۳۴۹ میلیون تومان تعیین شد.
البته ایران خودرو با اصلاح این لیست قیمت ۳ خودرو را نیز در تیرماه اضافه کرد که براساس آن قیمت هایما S۵را ۹۸۲ میلیون و ۶۸۹ هزار تومان و هایما S۵ را ۱ میلیار و۷ میلیون تومان و وانت دوگانه سوز آریسان ۳۸۳ میلیون تومان تعیین کرده است.

ایران خودرو

تانا ایران خودرو در لباس برقی هم عرضه می‌شود

کراس اوور ایکس ۵۵ پرو ، پرچمدار ترین محصول ام وی ام است که به لطف ظاهر جذاب و امکانات مناسب خود، حسابی در سگمنت کراس اورهای جمع و جور می‌درخشد. اما بد نیست بدانید که این محصول زیبا، یک همزاد برقی هم دارد که به تازگی معرفی شده و در ادامه قصد داریم تا زیر و بم آن را بررسی کنیم.

معرفی کراس اوور کایی ایکس ۳ پرو برقی

ایران خودرو

ابتدا به سراغ نام‌های عجیب و غریب این خودرو می‌رویم. کراس اوور کایی شوجت پرو در بازارهای بین المللی مثل ویتنام و روسیه، با نام کایی ایکس ۳ پرو شناخته می‌شود و احتمالا با اسم ماشین تانا ایران خودرو، به کشور ما بیاید. بد نیست بدانید که برند کایی، یکی از زیر مجموعه‌های چری به حساب می‌آید و این خودرو، دقیقا همزاد ام وی ام ایکس ۵۵ پرو است و می‌تواند لقب ام وی ام X55 پرو برقی را به آن داد!

مشخصات فنی کایی شوجت پرو برقی

ایران خودرو

کایی ایکس ۳ پرو برقی ۲۰۲۳

همزاد برقی ام وی ام ایکس ۵۵ پرو به یک موتور برقی مرکزی در محور جلویی مجهز شده است که تقریبا ۱۶۰ اسب بخار قدرت و ۲۸۰ نیوتن متر گشتاور را از طریق گیربکس تک سرعته اتوماتیک با چرخ‌های جلویی درگیر می‌کند. البته برای محافظت از موتور برقی در مقابل حرارت، حداکثر سرعت در ماشین تانا برقی ایران خودرو به ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

ظرفیت باتری های ام وی ام ایکس ۵۵ پرو برقی تقریبا ۵۶.۳ کیلو وات ساعت است که در هر بار شارژ شدن و طبق استانداردهای CLTC، می‌توانند تا ۴۱۰ کیلومتر دوام بیاورند. همچنین تانا برقی ایران خودرو از شارژرهای فست شارژ هم پشتیبانی می‌کند و می‌تواند در کمتر از ۴۵ دقیقه، تا 80 درصد شارژ شود. شارژرهای معمولی AC (با توان 10 کیلو وات) هم این کار را در ۸ ساعت انجام می‌دهند.

ایران خودرو

آپشن‌ های تانا برقی ایران خودرو

کایی ایکس 3 پرو برقی یا همان تانا ایران خودرو EV، دقیقا امکاناتی شبیه به ام وی ام ایکس 55 پرو دارد و آپشن‌های زیر را به راننده هدیه می‌کند:

۴ ایربگ در نسخه استاندارد

دستیار حرکت در سربالایی

ترمز پارک برقی

کروز کنترل

چراغ همراهی تا منزل

دی لایت و اتولایت

سنسور دمای خارج از خودرو

سنسور پارک در سپر جلو و عقب و دوربین دنده عقب با خطوط پویا

صندلی برقی راننده با گرمکن آپشنال

سیستم چراغ‌های تمام ال ای دی در جلو

دوربین ۳۶۰ درجه

دستیار حرکت در سرپایینی

مولتی مدیا و کلاستر دیجیتال

باتری‌های لیتیوم فسفات پیشرفته

موتور برقی سنترال از نوع آهنربای دائمی

گیربکس اتوماتیک تک سرعته

پشتیبانی از شارژرهای فست شارژ DC (شارژ 20 تا 80 درصد در کمتر از 45 دقیقه)

سیستم تعلیق مک فرسون در محور جلو و تورشن بیم در محور عقب

سیستم ترمز تمام دیسک

رینگ آلومینیومی ۱۷ اینچی

سنسور فشار باد لاستیک

سیستم کنترل پایداری و کنترل کشش

استارت کی لس و قابلیت ورود بدون کلید به کابین

سانروف برقی

تنظیم ارتفاع نور چراغ‌ها از داخل کابین

آینه‌های جانبی برقی تاشو با گرم کن

فرمان مولتی فانکشن با روکش چرم

سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک آپشنال

طراحی ظاهری و ابعاد تانا برقی ایران خودرو

اندازه و ابعاد کایی شوجت پرو برقی، دقیقا شبیه به ام وی ام ایکس ۵۵ پرو است و شامل ۴۴۰۰ میلی متر طول، ۱۸۳۱ میلی متر عرض و ۱۶۴۶ میلی متر ارتفاع می‌شود و فاصله محورهای آن هم به ۲۶۳۲ میلی متر می‌رسد. از مهم‌ترین تفاوت‌های ماشین تانا برقی ایران خودرو با نسخه بنزینی، می‌توان به فرم جلو پنجره و طراحی رینگ‌ها اشاره کرد. در کایی ایکس ۳ پرو برقی با یک جلو پنجره‌ی بسته طرف هستیم و رینگ‌ها هم از طراحی آیرودینامیکی بهره می‌برند.

کابین و داشبورد ماشین تانا برقی ایران خودرو

اتاق و داشبورد کایی ایکس ۳ پرو برقی ۲۰۲۳ فرق خاصی با مدل قبلی ندارد اما در برابر ام وی ام ایکس ۵۵ پرو چطور؟ در کابین ماشین تانا برقی ایران خودرو با فرمان جدیدی طرف هستیم که از غربیلک ۲ پره و دی کات بهره می‌برد. فرم مولتی مدیای ۱۰.۳ اینچی و کلاستر دیجیتال ۸ اینچی هم هیچ فرقی نکرده.

روی کنسول میانی، اهرم برقی دنده و کلید استارت و حالت‌های مختلف رانندگی را داریم و کلیدهای ترمز پارک برقی و اتوهلد هم دقیقا در این قسمت دیده می‌شوند. ارگونومی داشبورد کایی ایکس ۳ پرو برقی هم کمی با ایکس ۵۵ پرو ام وی ام فرق دارد اما در کل، این دو خودرو همانند دو جسم در یک روح هستند.

قیمت همزاد برقی ام وی ام ایکس ۵۵ پرو

ماشین تانا ایران خودرو در نسخه بنزینی

کراس اوور تانا برقی ایران خودرو در سه تریم متفاوت و با نام‌های انجویمنت ادیشن، کامفورت ادیشن و اکسکلوسیو ادیشن به میدان آمده است که از لحاظ قوای محرکه، هیچ فرقی با هم ندارد و فقط آپشن‌های آن‌ها متفاوت است. قیمت ام وی ام ایکس ۵۵ پرو برقی در کشور چین، از ۱۸.۴ هزار دلار شروع می‌شود و در تریم پرچمدار و فول آپشن به ۲۱ هزار دلار می‌رسد.

کایی ایکس ۳ پرو برقی جزو ارزان‌ترین کراس اوورهای الکتریکی در بازار چین است که اگر وارد ایران شود، قیمت آن حدود ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تا ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان خواهد بود.

واردات نسخه برقی ام وی ام ایکس ۵۵ پرو به ایران

ماشین تانا ایران خودرو در نسخه بنزینی

شرکت ایران خودرو قصد دارد تا کایی ایکس ۳ پرو را تحت نام ماشین تانا ایران خودرو، راهی کشور کند. همچنین این شرکت، کراس اوور اسکال ول ای تی ۵ را با لقب اولین شاسی بلند برقی مونتاژی، به ایران خواهد آورد. با این تفاسیر شاید بتوان گفت که ایران خودرو در مسیر کراس اوورهای برقی چینی افتاده و واردات کایی ایکس ۳ پرو برقی به ایران، اصلا دور از انتظار نیست؛ هرچند که هیچ زیرساختی برای این موضوع، فراهم نشده و فعلا خبری از احداث ایستگاه‌های شارژ سریع وجود ندارد!

«تانا»کراس اوور جدید ایران خودرو در راه بازار

مدیرعامل ایران خودرو اعلام کرده است که می خواهد تا در نیمه اول سال ۱۴۰۲، یک کراس اوور جدید را به بازار عرضه کند. این خودرو که با مشارکت کمپانی کایی به مونتاژ می رسد و در بازار چین X3 پرو نام دارد، در گروه صنعتی ایران خودرو « تانا » نام گذاری شده است.

تانا قرار است با پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوشارژر هم به بازار ایران بیاید. این پیشرانه که مهندسی AVL اتریش را دارد و مخصوص محصولات خانواده چری است، در بازار ایران قدرت ۱۴۷ تا ۱۵۶ اسب بخار را با گشتاور ۲۱۰ تا ۲۳۰ نیوتن متر تولید می کند. این پیشرانه به جعبه دنده اتوماتیک CVT مجهز است و قابلیت تعویض دنده ۹ سرعته مصنوعی را دارد. این سیستم انتقال قدرت، توان را به چرخ های جلوی تانا ایران خودرو می رساند.

ایران خودرو

وزن خالص تانا ۱۳۷۸ کیلوگرم است و مصرف سوخت بهینه آن ۶.۷ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر اعلام می شود. این کراس اوور جمع و جور مونتاژی، شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در حالت استاندارد در کمتر از ۱۱ ثانیه ثبت می کند.

فاصله محوری تانا ۲۶۳۲ میلی متر است و باید به صورت کلی گفت که این خودرو ابعاد بسیار مشابهی به ام وی ام X۵۵ پرو مدیران خودرو دارد. طول ۴۴۰۰ میلی متر، عرض ۱۸۳۱ میلی متر و ارتفاع ۱۶۵۳ میلی متر تانا چنین موضوعی را اثبات می کند. تعلیق تانا در بخش جلو از نوع مک فرسون بوده و در بخش عقب از تعلیق H توئیست بیم استفاده شده است.

امکانات رفاهی و ایمنی کراس اوور تانا ایران خودرو

احتمال آن زیاد است که ایران خودرو نسخه فول آپشن کایی X۳ پرو را به بازار ایران بیاورد و تانا را با امکاناتی نزدیک به X۵۵ پرو مدیران خودرو به بازار عرضه کند. نسخه فول آپشن کراس اوور جدید ایران خودرو به ۶ کیسه هوای ۱۰ نقطه ای، سنسور نور، سنسور باران، دسته دنده الکتریکی، فرمان کمکی برقی، ترمز پارک برقی، اتوهلد، شارژر بی سیم تلفن همراه، تهویه الکتریکی با فناوری پاکسازی هوای کابین، استارت دکمه ای، قابلیت روشن شدن خودرو از طریق ریموت، صندلی برقی راننده، گرمکن صندلی های جلو، سانروف، چراغ روشنایی روز، دوربین ۳۶۰ درجه، نمایشگر لمسی، جلو آمپر دیجیتال، کروز کنترل و… مجهز است.

ایران خودرو

قیمت کراس اوور تانا ایران خودرو

شنیده ها حاکی از آن است که قطعاً ایران خودرو قیمتی کمتر از ام وی ام X۵۵ پرو را برای کراس اوور مونتاژی انتخاب می کند و احتمال آن وجود دارد که این خودرو، با قیمتی در محدوده ری را و هایما S۵ به بازار بیاید. در صورتی که شرایط فعلی را پایدار بدانیم (که البته بعید است)، می توان توقع داشت که ایران خودرو تانا قیمتی کمتر از ۷۵۰ میلیون تومان را در کارخانه داشته باشد. کایی X۳ پرو در نسخه فول آپشن قیمت حدود ۹۴ هزار یوان (حدود ۱۲ هزار و ۸۰۰ یورو) را دارد و می توان این خودرو را یک کراس اوور اقتصادی در بازار جهانی دانست.

تانا چه کراس اووری ایران خودرو است؟

تانا نسخه ایرانیزه کراس اوور چینی کایی X۳ پرو است و در جایگاه کراس اوورهای جمع و جور قرار می گیرد. این خودرو نسخه ای دیگر از ام وی ام X۵۵ پرو است.

مشخصات فنی ایران خودرو تانا چیست؟

تانا پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوشارژر ۱۵۶ اسب بخار و ۲۳۰ نیوتن متر را دارد و جعبه دنده اتوماتیک CVT توان را به چرخ های جلوی این خودرو می رساند.

ایران خودرو

امکانات کراس اوور تانا ایران خودرو چیست؟

نسخه فول آپشن تانا به ۶ کیسه هوای ۱۰ نقطه ای، سنسور نور، سنسور باران، دسته دنده الکتریکی، فرمان کمکی برقی، ترمز پارک برقی، اتوهلد، شارژر بی سیم تلفن همراه، تهویه الکتریکی با فناوری پاکسازی هوای کابین، استارت دکمه ای، قابلیت روشن شدن خودرو از طریق ریموت، صندلی برقی راننده، گرمکن صندلی های جلو، سانروف، چراغ روشنایی روز، دوربین ۳۶۰ درجه، نمایشگر لمسی، جلو آمپر دیجیتال، کروز کنترل و… مجهز است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: