پایگاه خبری خانه فوتبال:

سازمان هواشناسی کشور یک سازمان دولتی است.سازمان هواشناسی مسئولیت رصد و بررسی و آمار هوا و بارش را به عهده دارد.سازمان هواشناسی با بررسی نقشه های هواشناسی و اطلاعات ماهواره ای سعی در اعلام وضعیت آینده هواشناسی  هشدار لازم دارد.

وضعیت هواشناسی ایران امروز یکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲

 امروز در بیشتر نواحی کشور جوی آرام و پایدار برقرار است. در ادامه به وضعیت آب و هوای ایران امروز یکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ خواهیم پرداخت.

با توجه به مواج شدن خلیج‌فارس در عصر امروز، ترددها و فعالیت‌های دریایی با اختلال مواجه خواهد شد.

از فردا سامانه بارشی از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور می‌شود و نیمه غربی کشور شاهد بارندگی خواهد بود.

هواشناسی قزوین امروز

مدیرکل هواشناسی استان قزوین از ورود سامانه بارشی به این استان از روز دوشنبه خبر داد.

یوسف شیخ الملوکی در گفت وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: بر اساس آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، امروز وضعیت جوی استان پایدار است.

هواشناسی

وی با بیان اینکه از ظهر دوشنبه تا بعد از ظهر سه شنبه استان تحت تأثیر سامانه بارشی قرار خواهد گرفت، افزود: در بعضی ساعات فردا، بارش باران، گاهی وزش باد نسبتاً شدید با احتمال رعد و برق و برای روز سه شنبه در قلل و مناطق مرتفع افزایش شدت بارش پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی استان قزوین بیان کرد: به لحاظ دمایی از دوشنبه روند کاهش دما را پیش رو داریم و برای صبح چهارشنبه دمای کمینه به محدوده صفر و کمتر از آن خواهد رسید.

شیخ الملوکی افزود:وضعیت آسمان استان، امروز یکشنبه صاف تا کمی ابری و دوشنبه نیمه ابری به تدریج ابری و از بعد از ظهر پدیده گاهی وزش باد نسبتا شدید و از ظهر بعضی ساعات بارش باران با احتمال رعد و برق همراه خواهد بود.

وی آسمان استان قزوین در روز سه شنبه را ابری و در اواخر وقت نیز گاهی همراه با ابر دانست و گفت:پدیده روز سه‌شنبه گاهی وزش باد نسبتا شدید تا شدید، در پاره ای از مناطق بارش باران با احتمال رعد و برق و در برخی از مناطق نیز پدیده مه پیش بینی می شود.

هواشناسی تهران / دما ۷ تا ۱۲ درجه‌ کاهش می‌یابد

اداره کل هواشناسی استان تهران بارش باران و برف در نیمه شمالی استان از بعد از ظهر فردا (۲۹ آبان‌ماه) همچنین کاهش ۷ تا ۱۲ درجه‌ای دما و بخبندان شبانه خبر داد.

ایسنا: بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، امروز تا ظهر فردا(۲۸ تا ۲۹ آبان‌ماه) وضعیت جوی استان تهران آسمانی صاف تا قسمتی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در مناطق پرتردد شهری در بعضی ساعات با غبار محلی رقیق پیش‌بینی می‌شود.

از بعد از ظهر روز دوشنبه تا روز سه شنبه (۲۹ تا ۳۰ آبان‌ماه) با عبور سامانه بارشی در بیشتر نواحی استان آسمان نیمه ابری تا ابری و مه آلود، در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید، در نیمه شمالی استان بارش باران و برف، در ارتفاعات بارش برف، گاهی کولاک برف و در مناطق مستعد بارش تگرگ مورد انتظار است.

شایان ذکر است در روزهای دوشنبه و سه شنبه کاهش محسوس دما در سطح استان از ۷ تا ۱۲ درجه سلسیوس

پیش بینی میشود که با یخبندان شبانه همراه خواهد بود. از روز چهارشنبه تا پنج شنبه آسمان صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد و روند افزایش غبار محلی پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، با کمینه دمای   درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (  ‌ماه) با حداقل دمای   و حداکثر دمای   درجه سانتیگراد و طی ‌ (  ماه)   با حداقل دمای   و حداکثر دمای   درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع: باغستان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: